вторник, 12 марта 2013 г.

Вовк гривистий (maned wolf)


  Вовк гривистий (maned wolf) — вид родини псових ряду хижих. Населяє луки та чагарникові площі центральної частини Латинської Америки. Діапазон поширення займає приблизно 5 млн. км².Країни поширення: Аргентина, Болівія, Бразилія, Парагвай, Перу. Загальна популяція: прибл. 23600 тварин. Загальне забарвлення жовто-червоне. Волосся вздовж задньої частини шиї і посередині спини особливо довге й може бути темного кольору. Мордочка та нижні частини ніг також темні, майже чорні. Горло і розпушений кінець хвоста можуть бути білими. Шерсть досить довга, трохи м'якша, ніж у пса. Є еректильна грива на шиї і верхній частині плечей. Вуха великі та прямі, череп подовжений, зіниці очей круглі.


воскресенье, 17 февраля 2013 г.

Тибетський мастиф


  Історія тибетського мастифа - собаки захисника Тибету - це приховані в тумані легенди високих гімалайських гір і рівнин Центральної Азії. Точного образу цих собак не існує.
Найдавніші письмові згадки про тибетських мастифа датовані 1100 роком до н.е. були знайдені в Китаї. Проте були знайдені останки які потрапили до нас із кам'яного і бронзового століть і можуть належати або тибетським догам або їх попередникам. Предки сучасних мастифів і догів, як вважають, супроводжували армії ассірійців, персів, греків і римлян, а пізніше, подорожували з Аттілою вождем гунів і Чингісханом на захід до Європи, де змішалися з іншими собаками, утворюючи нові породи. У цей час формувалася порода тибетський мастиф, залишаючись ізольованими в гірських долинах Гімалаїв і перетворюючись в прекрасну тварина, гордість народу Тибету.
До початку 1800-х років, було мало відомо про тибетських собак. Подорожуючі побували в Тибеті не привозили якусь інформацію про місцевих собак. У 1800 році капітан Семюел Тернер, після поїздки в Тибет згадував про свою зустріч з величезними собаками. На жаль, він не задокументував опис собаки.
У 1847 році лорд Хардінг, відправив «велику собаку Тибету» королеві Вікторії. У Англія відбулася перша виставка собак за участю великих собак Тибету в 1859 році, а в 1873 році, кенологіческій створив першу племінну книгу містить родовідні 4027 собак. У класифікації, написаної кенологіческім клубом (Англія) вперше, «велика собака Тибету» була офіційно названа «Тибетським мастифом».
Ще два тибетських мастифа були привезені в Англію в 1874 році, Принцу Уельському (пізніше Король Едуард VII), і вони були виставлені на огляд в Олександра Пелес в грудні 1875 року. З тих пір до 1928 року, тибетські мастіфи в невеликих кількостях імпортувалися в Англію і решти Європи. У 1928 році полковник Бейлі і його дружина привезли до Англії чотирьох тибетських мастифів, яких полковник Бейлі отримав у подарунок як співробітник з політичних питань у Сиккимі, Непалі і Тибеті. У 1931 році пані Бейлі сформувала Асоціацію тибетських порід в Англії і був прийнятий перший офіційний стандарт породи тибетський мастиф. Пізніше цей стандарт був затверджений і FCI.
Під час Другої світової війни і до 1976 року імпорт тибетських мастифів з Непалу та Індії в Англію припинився.
І лише в 1976 року знову почався імпорт тибетських мастифів до Англії.
В кінці 1950-х років два тибетських мастифа були відправлені з Тибету президенту США. Вони були доставлені на ферму і більше ніхто нічого не чув про них. Починаючи з 1970 року, кілька тибетських мастифів були імпортовані з Непалу та Індії в США. Вони зацікавили заводчиків і почали стрімко набирати популярність. Ці собаки добре адаптувалися до життя в різних кліматичних умовах США. На виставці в США тибетські доги гідно дебютували в 1979 році.
Сьогодні в Тибеті, Непалі та інших гімалайських регіонах, чистокровного тибетського мастифа важко знайти. Однак, якщо такі є, вони в основному використовуються як пастухи добре пристосовані до суворих умов життя у високих горах. Подорожують з караванами тибетських торговців, захищаючи своїх господарів і їх майно від хижаків, таких як вовки і сніжні барси або ведуть осілий спосіб життя охороняючи будинок своїх власників.
 Хонг Донг (Hong Dong) - найдорожча собака у світі. За цього тибетського дога заплачено 1,1 млн. євро. У Китаї породисті собаки вважаються символом статусу. Новим господарем його став китайський вугільний магнат.

суббота, 16 февраля 2013 г.

Акула


 Слово «акула» походить від давньоісландського «hákall». Дотепер відомо більше 450 видів акул: від глибоководної Etmopterus perryi, завдовжки лише 17 сантиметрів, до китової акули (Rhincodon typus) — найбільшої риби (її довжина досягає 20, іноді і більше метрів). Представники надряду широко розповсюджені в морях і океанах, від поверхні до глибини більше 2000 метрів. В основному мешкають в морській воді, але деякі види здатні жити також і в прісній. Більшість акул відносяться до так званих справжніх хижаків, але три види (китова, гігантська і великорота акули) — фільтратори, що живляться планктоном, кальмарами і дрібними рибами.
 Незважаючи на відносну рідкість нападів, страх перед ними виріс завдяки описам окремих випадків, таких як напад у Джерсе Шор в 1916 році, коли 4 людини загинули і 1 отримала каліцтва, а також літературним творам і фільмам жахів на зразок серії кінофільмів «Щелепи». Багато експертів вважають, що небезпека, яку несуть акули, сильно перебільшена, і навіть творець книги «Щелепи» покійний Пітер Бенчлі останніми роками перед смертю намагався розвіяти міф про гігантських акул-людоїдів.
 Насправді, всупереч поширеній думці, лише невелика кількість видів акул небезпечні для людини. Із понад 360 видів тільки 4 відмічені в значній кількості неспровокованих нападів на людей із смертельним результатом: акула біла, тигрова, тупорила і довгокрила акули.
 Підраховано, що шанс стати жертвою нападу акули становить 1 до 11,5 мільйонів, а шанс загинути від такого нападу — 1 до 264,1 мільйонів . В середньому за рік в США тоне 3306 чоловік, а гине від нападу акули 1.

среда, 13 февраля 2013 г.

Пінгвін

 Літати і бігати пінгвіни не можуть, але відмінно плавають і пірнають. Наприклад, очкові пінгвіни пірнають на глибину до 130 м, плавають із швидкістю 6,6 км/год; за день під час годування птахи пропливають близько 27 км, причому на глибині більше 3 м проводять в середньому близько 80 хв на добу. По суші пінгвіни ходять незграбно, перевалюючись і тримаючи тулуб вертикально. У разі потреби вони падають черевом на сніг і ковзають по ньому, відштовхуючись всіма чотирма кінцівками. Швидкість пересування 3-6 км/год. За розмірами пінгвіни різні. Найбільший — імператорський пінгвін (масою 35- 40 кг) — досягає в довжину 117 см. Найдрібніший — малий пінгвін має довжину 40 см.Ворогів у пінгвінів небагато. У морі для них небезпечні морський леопард і косатка.

понедельник, 11 февраля 2013 г.

Кенгуру


 Кенгуру має добрий зір і чутливий нюх. Якщо стаду загрожує небезпека, самець встає на задні лапи і запекло захищає інших членів стада. Основна зброя кенгуру - задні кінцівки, що мають могутні кігті. Розшукуючи корм, кенгуру неквапом пересувається вперед дрібними стрибками, за допомогою хвоста зберігаючи рівновагу. Ця сумчата тварина може також дуже швидко бігати і стрибати на великі відстані. Коли потрібно рятуватися від небезпеки, кенгуру роблять фантастичні стрибки. Послідовними стрибками від 6 до 9 метрів (а іноді до 12 м) вони розвивають швидкість до 50 км/год.  У найспекотніший  час дня проводить у затінку. Коли спека стає нестерпною, він викопує в піску ямку і засинає на прохолодній голій землі.
  За допомогою передніх лап дитинча кенгуру підіймається по шерсті матері вгору і вповзає в сумку. Вже через декілька тижнів дитинча виглядає з сумки, проте ще не виходить з неї. Сумка матері влаштована таким чином, що випасти дитинчаті з неї неможливо. Крім того, самка за допомогою м'язів регулює, наскільки їй відкритися, тому саме мати вирішує, коли дитинча може вийти назовні. У перші три місяці воно росте дуже повільно. 
   Через 15 тижнів дитинча починає рости швидше, у цей самий час у материнському молоці збільшується вміст білка і жиру. Дитинча годується молоком ще 1,5 року після того, як уперше вийде з сумки. 

воскресенье, 10 февраля 2013 г.

Черепаха

 Черепахи здавна вважаються символом повільності і мудрості. Ростуть протягом усього життя. З віком їх ріст стає повільнішим. Живуть тварини довго. Багато видів черепах доживають до 100 років. Та це не межа. Відомий випадок, коли на Атлантичному узбережжі Франції рибалки зловили черепаху віком близько 200 років.Сучасних черепах можна безпомилково відрізнити від інших тварин за наявностю панцира. Форма панцира пов'язана із способом життя черепах: у наземних видів він високий, куполоподібний, часто горбкуватий, у прісноводих — низький, сплющенний і гладкий, у морських має обтічну краплеподібну форму.

суббота, 9 февраля 2013 г.

Верблюд


 Верблюд може довго обходитися без води, втрачаючи при цьому до 40% ваги тіла. Діставшись до води, верблюд, щоб відшкодувати втрату рідини, може відразу випити до ста літрів. Верблюди можуть і будуть при потребі пити солонувату і навіть солону воду.Живуть до 40 років. Ці ссавці добре пристосовані до життя в суворій і безводній місцевості. Густе хутро призначене для захисту від денної спеки і нічного холоду.
 Одним зі специфічних пристосувань верблюда до життя в пустелі є один або два горби на спині, що є жировими відкладеннями. Вони служать своєрідним «дахом», що захищає спину верблюда від палючого сонця. Крім того, концентрація всіх жирових запасів організму на спині сприяє кращій тепловіддачі. Коли верблюди ситі - горб прямий і пухкий, але коли вони не мають достатнього харчування - горб стискається і часто схиляється в один бік. Верблюди здатні виживати без води до двох тижнів, а без їжі до місяця. Швидкість більше 65 км/год. За чотири дні верблюд здатни
й перевозити 170-270 кг зі швидкістю 47 км/добу та 4 км/год.

пятница, 8 февраля 2013 г.

Орел


 Орли - відрізняються від інших хижих птахів переважно великим розміром, могутнішою статурою і більшими головою і дзьобом. Навіть найменші орли, такі як карликовий орел, мають відносно довші і ширші крила, та здатні до швидшого польоту. Більшість орлів, проте, більша за розміром за інших хижих птахів крім грифів.
 Подібно до більшості інших хижих птахів, орли мають дуже крупний гачкуватий дзьоб для розривання плоті здобичі, сильні ноги і могутній кігті. Вони також мають надзвичайно гострий зір, що дозволяє їм знаходити здобич на великій відстані. Цей зір орли мають перш за все завдяки надзвичайно великим зіницям, які забезпечують мінімальну дифракцію світла. Будують свої гнізда на високих деревах або на високих кручах. Більшість видів відкладають по два яйця, але старше, більше пташеня часто вбиває свого молодшого брата одразу після вилуплення.

четверг, 7 февраля 2013 г.

Гепард


 Гепард, або "пардус" - найшвидший представник класу котових, який здатний розвивати швидкість до 110 км/год. Гепарди єдині з великих кішок, які можуть муркотіти. Тіло струнке і здається навіть крихким, але насправді вони володіють розвиненою мускулатурою і практично не мають жирових відкладень.Гепарди — одні з небагатьох представників котових, нездатних втягувати кігті. Досить масивний хвіст має довжину до 80 см.
 На відміну від інших котових, гепарди полюють, переслідуючи здобич, а не із засідки. В Африці гепард — найслабкіший з крупних хижаків. Гієни, леопарди, леви, орли можуть відбирати здобич у гепардів і вбивати їх дитинчат.

вторник, 5 февраля 2013 г.

Корова


 Слово «корова» позначає самицю виду, а «свійський бик» або «домашній бик» — самця. Розводиться для здобуття м'яса, шкіри та молока. У таких релігіях, як індуїзм та буддизм, ця тварина вважається священною, а знищення корови або заподіяння їй шкоди заслуговує кари.
 Маса корови не перевищує 1 тонни, а в середньому маса дійної корови становить близько 400 кг.Забарвлення корів буває різне. Здебільшого це залежить від породи. Найчастіше трапляються корови чорної, чорно-білої, рудої масті.Корови без рогів називаються шуті.
 Корова — травоїдна тварина. За день може спожити 50 літрів їжі й до 40 л води. Переважно корови випасають траву до 20 см висоти, оскільки не люблять високої трави.Сіра українська порода є однією з найдавніших у світі. Цих тварин українці використовували як м'ясних, молочних та робочих. Цій породі притаманні витривалість, пристосованість до бідного раціону у степовій зоні, добра якість м'яса. Здебільшого самиць використовували для молока, самців — як тяглову силу. Порода поширена в Україні та сусідніх державах.
 Приблизно 5 століть тому середня кількість надоїв корови становила 1000 літрів за рік. Після виведення нових і нових порід корів середня кількість надоїв корови на рік становить 10000 літрів молока. Найбільшу кількість молока надоїли у корови на території СРСР — близько 15 тис. літрів за рік.

понедельник, 4 февраля 2013 г.

Тушканчики


 Тушканчики (лат. Dipodidae) - родина ссавців ряду гризунів. Вона об'єднує групу гризунів, що населяють степи, напівпустелі і пустелі Палеарктики і пристосованих до специфічних умов проживання в цих ландшафтах.
 Тушканчики - гризуни від дуже дрібних розмірів до середніх: довжина тіла у них від 4 до 25 см. Хвіст довший тулуба (7-30 см), часто з плоским чорно-білим пензликом на кінці, що служить кермом при бігу, а також візуальним сигналом небезпеки .Зовнішність у тушканчиків дуже характерна завдяки короткому куцому тулубі і подовженими сильними задніми кінцівками, довжина яких іноді в 4 рази перевищує довжину передніх. При повільному русі деякі тушканчики пересуваються на всіх чотирьох ногах, але більшість видів - тільки на задніх. При швидкому русі тушканчики переходять на рикошетні стрибки завдовжки до 3 м.Зубов у тушканчиков 16 или 18. Зубів у тушканчиків 16 або 18. Різці, крім розгризання їжі, служать їм основним знаряддям розпушування грунту при ритті, в той час як кінцівками тушканчики головним чином загрібають розпушений грунт.

среда, 30 января 2013 г.

Лисиця


 Лисиця – хижак, який дуже часто зустрічається на території нашої країни.Харчується головним чином, дрібними тваринами. Лисиця полює на зайців, полівок, ховрахів і всіляких шкідливих гризунів, чим приносить, з одного боку, величезну користь людині.Проте, лисиця може принести людині і її здоров'ю непоправну шкоду. Лисиця, як і багато інших диких звірів, може бути переносником такої небезпечної хвороби, як сказ. Лікування сказу повинне проводитися відразу після можливого контакту з хворою твариною. Чим раніше укушена людина звернеться в клініку за лікуванням, тим краще, тому що після появи клінічних симптомів врятувати хворих вже не вдається. Щорічно близько 50000 чоловік в світі вмирають від цієї страшної хвороби.
 Хвіст допомагає маневрувати, закладати петлі, швидко міняти напрям руху.У найвідповідальніші моменти, коли лисячий хвіст відчуває, що його ось-ось схоплять переслідувачі за білий його кінчик, він робить різкий поворот, розгортається убік протилежний руху своєї господині. Переслідувачі кидаються направо, а переслідувана тварина – якраз навпаки, наліво. Мабуть тому через це назвали лисицю хитрою.

понедельник, 28 января 2013 г.

Вовк


 Вовк - хижий ссавець з родини псових що добуває їжу самостійно активним пошуком та переслідуванням жертв. Повсюди основу харчування вовків складають копитні тварини.Зовнішній вигляд вовка свідчить про його міць та пристосування до тривалого бігу при переслідуванні своїх жертв. Дорослий вовк зазвичай крупніший за вівчарку: довжина тіла в середньому 105—160 см. Маса звичайно 32—50 кг.
 Вовки мають досить розвинуту міміку — вирази їхньої морди, пози та положення хвоста можуть бути вельми різноманітними, що віддзеркалює емоційний стан тварин та має першорядне значення для встановлення контактів між особинами або, навпаки, запобігання сутичок. Із аналізаторів у вовків найрозвиненішим є слух, дещо слабкішими — зір та нюх.

воскресенье, 27 января 2013 г.

Білка


 Білка або вивірка - це один з найвідоміших гризунів, до якого багато людей ставляться із симпатією. За допомогою сильних задніх лапок з гострими кігтиками звичайна білка чудово лазить по деревах. Вона віддає перевагу сосновим лісам з багатим підліском, але пристосувалася і до життя в змішаних та листяних лісах. Раніше білки зустрічалися у сільській місцевості, а тепер їх все частіше можна спостерігати у міських садах та парках. Білки, що живуть у міських парках і садках, беруть їжу, яку їм приносять люди, проте їхні лісові родичі прагнуть уникати людей. 
 Багатьом випадало бачити білок, що гризуть шишки. При цьому звір тримає шишку передніми лапками і крутить її, обгризаючи лусочки, під якими заховане насіння. Меню білок залежить від регіону, в якому вони проживають, і, крім насіння, зазвичай складається з квітів, молодих пагонів, комах, горіхів, плодів шипшини і грибів. Білки рідко їдять жолуді. Іноді навесні вони руйнують гнізда дрібних птахів, поїдаючи їхні яйця. Лісники не полюбляють їх за те, що вони, щоб дістатися до соковитого лика, обривають з дерев кору.

суббота, 26 января 2013 г.

Заєць

Задні ноги довші і сильніше передніх ніг.Великі вуха забезпечують відмінний слух. Вони можуть самостійно пересуватися і, таким чином, поглинають звук з будь-якого напрямку.У гарну погоду в моменти небезпеки, пригорнувшись до землі, заєць ставить вуха вертикально і цим потужним слуховим перископом обстежує округу, сам залишаючись невидимим. У дощову погоду зайці підгинають вуха, щоб у них не потрапила вода. Інакше вони можуть захворіти. У спеку заєць цілісінький день ховається десь під кущем. Завдяки вухам його не дуже мучить спрага, не треба пріти, щоб врятуватися від перегріву: зайве тепло виходить через гарячі тонкі вушні раковини, де бурхливо пульсує кров.Крім того,заєць має високорозвинутий нюх, розпізнаючи небезпечних ворогів.

пятница, 25 января 2013 г.

Страус


 Страус - найбільший у світі птах. Він на зріст може сягати 2 м 70 см. Дорослий самець страуса може мати масу до 100 кілограмів. Через велику масу тіла страуси не можуть літати. Розвивають швидкість до 70 км/год.Легенда, що наляканий страус ховає голову в пісок, ймовірно, походить від того факту, що самиця страуса, що сидить на гнізді, у випадку небезпеки розпластує по землі шию і голову, прагнучи стати непомітною на тлі навколишньої савани. Так само діють страуси помітивши хижаків. Якщо до такого птаха наблизитися, він миттєво схоплюється і тікає.Шкаралупа яєць страуса здатна витримати об'єкт масою до 15 кг.
 Страуси живляться бруньками, квітками та дрібними плодами рослин, ловлять дрібних тварин - комах, ящірок, маленьких черепах. Оскільки у страусів немає зубів, для подрібнення їжі в шлунку вони ковтають дрібні камінці, а часто і все, що їм трапляється: цвяхи, шматки дерева, заліза, пластмаси тощо.

четверг, 24 января 2013 г.

Змія


Найрозвиненішим органом чуттів є нюх.За допомогою довгого язика захоплюються молекули пахучих речовин з повітря, та передаються до органу Якобсона. Роздвоєний язик змії після дослідження повітря та різних предметів через два отвори у верхньому піднебінні передає пахучі молекули до чутливого епітелію органу Якобсона, де вони розпізнаються. Так тварини відшукують собі їжу, воду, статевого партнера тощо.Зір у більшості змій досить слабкий.Слух у змій майже не розвинений. У них відсутні зовнішнє вухо та барабанна перетинка.
 В деяких регіонах світу, (у Азії, Африці та Латинській Америці) змій використовують у їжу, страви з них навіть входять у меню деяких ресторанів. При цьому їх смажать, тушкують , варять супи та навіть виготовляють алкогольні напої. Зокрема у Китаї існують ресторани, в яких меню складається виключно зі страв, в яких в тому чи іншому вигляді присутні змії.

среда, 23 января 2013 г.

Лось


Велике значення для лосів має наявність боліт, тихих річок і озер, де влітку вони годуються водною рослинністю і рятуються від спеки.Взимку лосі годуються вдень, а вночі майже весь час залишаються на лежанні. У великі морози тварини лягають в рихлий сніг так, що над ним стирчать тільки голова і загривок, що скорочує тепловіддачу.
Лосі швидко, до 56 км/год, бігають; добре плавають. Розшукуючи водні рослини, можуть тримати голову під водою більше хвилини. Від хижаків обороняються ударами передніх ніг. З органів чуття у лося краще всього розвинені слух і нюх; зір слабкий — людини, що нерухомо стоїть, він не бачить на відстані кількох десятків метрів.

вторник, 22 января 2013 г.

Бегемот


Бегемоти — величезні ссавці — проводять більшість часу в воді, де вони ховаються від сонця вдень. Після сходу вони виходять за їжею (травою та іншими рослинами), але відчувають себе неспокійно.
На сьогодні бегемот — найнебезпечніша тварина для людини в Африці. Хоча бегемоти й не хижі тварини, вони можуть вбити або важко покалічити будь-кого своїми зубами, й роблять це (з переляку) частіше за левів чи інших хижаків.

понедельник, 21 января 2013 г.

Віслюк

Найбільший віслюк у світі - цей рекорд був недавно закріплений Книгою рекордів Гіннеса за ослом велетнем по кличці Оклахома Сем, який перевищує в рості звичайного родича своєї породи приблизно вдвічі. Висота Сема дорівнює 155,45 см. Господинею цього гіганта є 54-річна пенсіонерка Лінда Дейвіс, яка займається садівництвом.

суббота, 19 января 2013 г.

Крокодил


21 вид цих плазунів поділяють на три родини:
     Алігаторові -    7 видів (зубів не видно з пащі)  алігатор, каймановий алігатор
     Крокодилові - 13 видів (із закритої пащі видно зуби)  болотяний, гострорилий 
     Гавіалові -       1 вид (довгі вузькі щелепи) гавіали



четверг, 17 января 2013 г.

Зебра


Cмужки, імовірно, — це засіб маскування. Так, хижакам важко розрізнити, де закінчується одна особина і починається інша у табуні зебр.
Якщо новонародженому загрожує небезпека (частіше від гієн, які бродять у пошуках новонароджених), мати ховається з дитинчам в табуні, і всі зебри беруть участь у захисті маленького, з успіхом виганяючи хижака.

среда, 16 января 2013 г.

Ведмідь бурий

Всупереч розповсюдженій думці, ведмеді в дійсну сплячку не впадають. Їхній стан правильніше назвати зимовим сном, тому що вони зберігають повну життєздатність, чутливість, у випадку небезпеки покидають барліг та, після блукань по лісу, займають новий. Однак звірі, що дрімають у барлозі, витрачають небагато енергії, існуючи винятково за рахунок накопиченого восени жиру.

Жираф

Народження відбувається стоячи, тому перше, що відбувається у житті нової особини — це падіння з двометрової висоти. Через годину після народження дитинча міцно тримається на ногах, а вже через декілька годин починає бігати. У дикій природі  жирафи живуть до 25 років; у неволі — до 35.

Слон



Великі вуха, якими слони махають, є  дуже важливими для регулювання температури.У жаркі дні слони постійно махають вухами, створюючи легенький вітерець. Цей вітерець охолоджує поверхню кровоносних судин і потім охолоджена кров поступає у решту тіла тварини.
Вуха також використовуються при певній демонстрації агресії та протягом шлюбного періоду у самців. Якщо слон хоче залякати хижака чи противника, він розставляє широко вуха щоб виглядати більш масивним та вражаючим.